Під час подорожі ноутбук перетворюється на різносторонній центр розваг. Він і фільми демонструє, і простір для ігрових турнірів надає, і спілкуватися за допомогою сучасних засобів відеозв’язку дозволяє. Загроз для девайса у дорозі чимало — його можна загубити, розбити, намочити, «засмітити» чи перегріти. І це лише найочевидніші ризики, які тягнуть за собою позапланові витрати. Щоб не зіштовхнутися з ними, доцільно дотримуватися п’яти простих рекомендацій. 

Використовуйте сумку або рюкзак

Спеціальна сумка з потовщеними стінками потрібна, щоб з ноутбуком нічого не сталося, якщо в транспорті буде сильна «тряска». Амортизувальні матеріали зможуть захистити вразливі компоненти від механічних пошкоджень у разі притискання чи удару. 

Під час вибору сумки або рюкзака потрібно орієнтуватися на такі характеристики:

  1. Розмір. Важливо, щоб ноутбук не «бовтався» всередині, але й поміщався в відповідне відділення без зайвого клопоту. 
  2. Матеріал. Щільний, але не жорсткий.
  3. Кількість відділень. Бажано, щоб були окремі кишеньки для адаптера живлення, кабелю та периферії (мишки, накопичувачів). 

Не кладіть ноут на сидіння без фіксації

Якщо лептоп неможливо зафіксувати на сидінні або полиці для багажу, варто тримати його в руках. Інакше він може впасти, коли транспортний засіб повертатиме або зупинятиметься на світлофорі. Добре, якщо вдасться спіймати девайс та обійтися легким переляком. 

Захистіть клавіатуру від вологи

Часто портативні комп’ютери стають «потопельниками» саме в подорожах. Що тільки на них не виливають: воду, лимонади, соки, коктейлі та навіть дитячу суміш. І не дивно, адже на час поїздки автівка буквально перетворюється у будинок на колесах. 

Силіконова накладка на клавіатуру не дає рідинам потрапити в отвори між клавішами, а також допомагає зберегти пристойний зовнішній вигляд лептопа до кінця мандрівки. 

Застосовуйте захист від крадіжки

Краще не залишати ноутбук без нагляду, а якщо доводиться, то використовувати «протиугінні» програмні та апаратні засоби:

  • кенсінгтонський замок,
  • комплект сигналізації,
  • паролі та біометричні сканери. 

Не допускайте повного розрядження 

Розряджати ноутбук до нуля — шкідливо. З часом це призводить до часткової втрати місткості батареї. На практиці — просідає автономність. Уникнути її зниження допомагає правильний підхід до заряджання. Фахівці рекомендують підключати лептоп до живлення, коли рівень заряду опускається до 15%. Щоб не забувати про це в подорожах, можна активувати сповіщення в розділі налаштувань схеми керування живленням. Секундна справа, а користь приносить неабияку. 

Не перевозьте ноутбук в одній валізі з харчами або косметикою

Якщо лептоп їде у валізі, необхідно потурбуватися, щоб серед його «сусідів» не було косметичних засобів та їжі. Все, що може вилитися чи розсипатися, — потенційно небезпечне для ПК. Насамперед — через загрозу засмічення вентиляційних отворів та портів. Якщо вони заб’ються брудом, девайс буде перегріватися та працюватиме значно повільніше. 

Подорожі з ноутом можуть бути комфортними та спокійними. Головне — не нехтувати наведеними вище правилами безпеки.